Oferta zabiegów zakres usług stomatologicznych

stomatologia zachowawcza i estetyczna

profilaktyka oraz leczenie próchnicy, a także uzupełnianie ubytków wszelkiego pochodzenia. W leczeniu próchnicy jak i korygowaniu zębów są wykorzystywane nowoczesne materiały światłoutwardzalne, których właściwości sprawiają, że wypełnienia z nich wykonane nie różnią się od zdrowych tkanek zęba. Leczenie ubytków w obecnych czasach jest praktycznie bezbolesne. Nowoczesne materiały w szerokiej gamie kolorystycznej pozwalają na wykonanie bardzo estetycznych uzupełnień, idealnie dopasowanych do koloru zębów pacjenta.

Endodoncja

Leczenie kanałowe. Polega ono na dokładnym oczyszczeniu komory zęba ze zmienionej chorobowo lub martwej tkanki. Kolejne kroki to bardzo precyzyjne udrożnienie kanałów (z wykorzystaniem pilników) pod kontrolą endometru, a następnie ich szczelne wypełnienie. Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadkach, gdy standardowe leczenie zachowawcze oraz wypełnienie ubytków nie wystarcza, by uratować ząb. Mowa tutaj o uszkodzeniu miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Do zmian tego typu dochodzi w wyniku urazu mechanicznego zęba, zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, czy zapalenia/zgorzeli miazgi.

chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcje zębów w znieczuleniu miejscowym.

periodontologia

Leczenie chorób tkanek otaczających ząb oraz błony śluzowej jamy ustnej. W Gabinecie oferowane jest Pacjentom usuwanie kamienia nad- i poddziąsłowego - tzw. skaling, który odbywa się przy użyciu skalera ultradźwiękowego, połączony z polerowaniem (polishing) zębów i fluoryzacją. W przypadku paradontozy, na skutek której dochodzi do rozchwiania zębów, aby zapobiec ich utracie, stosujemy szynowanie.